Nabór na rok szkolny 2021/2022

 

Drodzy Rodzice!

Jeśli są Państwo zainteresowani, aby Wasze dziecko rozwijało swoje muzyczne talenty pod opieką profesjonalnych nauczycieli prosimy o wysłanie wypełnionego kwestionariusza osobowego ( do pobrania na stronie szkoły - www.muzycznalipno.pl )na nasz adres mailowy(Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) Na podany nam numer kontaktowy wyślemy informację dotyczącą terminu sprawdzenia przydatności do nauki gry na instrumencie

 

Często otrzymujemy pytania na czym polega sprawdzian przydatności do naszej Szkoły?

Celem postępowania rekrutacyjnego w szkole muzycznej I stopnia jest określenie uzdolnień muzycznych kandydata oraz jego predyspozycji do nauki gry na określonym instrumencie. Badanie przydatności przebiega jednoetapowo poprzez test praktyczny sprawdzający: - umiejętność śpiewania, - słuch muzyczny, - pamięć muzyczną, - poczucie rytmu, - zdolności fizyczno-manualne pod kątem predyspozycji do gry na wybranym przez kandydata instrumencie.

 

Do przesłuchania wstępnego warto się przygotować; w tym celu radzimy, aby Kandydat:

1. Wybrał swoją ulubioną piosenkę (trwającą ok.1 minuty), nauczył się jej na pamięć i starał się wykonać ją jak najstaranniej.

2. Spróbował wyklaskać rytm wybranej melodii.

3. Zastanowił się, na jakim instrumencie najbardziej chciałby nauczyć się grać.